Skip to content

Personel güvenliği her zaman bir öncelik olmalıdır ve masasız mobil iş gücünüzü korumak da bir istisna değildir. Sektörünüz ne olursa olsun, personeliniz asi hastalardan aktif tetikçi durumlarına ve yalnız kaldıklarında baskı altında kalan bir personele kadar kendini öngörülemeyen durumlarda bulabilir. Ellerinde SAFE teknolojisi ile donatılmış Spectralink çözümleri ile ihtiyaç duydukları yardıma HER ZAMAN bir düğmeye basarak ulaşabilirsiniz.

Personel Güvenliği Sorunu

 • Yaklaşık iki milyon ABD’li işçi her yıl işyerinde şiddete maruz kalıyor
 • 693.000 İngiltere 2019/20’de işçiler ölümcül olmayan yaralanmalara maruz kaldı ve bu da tahmini toplam 6,3 milyon iş günü kaybına katkıda bulundu
 • İşçileri korumak için Avrupa ve Avustralya’da kapsamlı mevzuat
 • 121 milyar dolar yıllık kayıplar işyeri saldırılarına bağlanıyor
 • Her bir dolar için 3 ABD doları veya daha fazlası tasarruf edilir. iş güvenliğine yatırım

Parayla, halkla veya tek başına çalışanlar en büyük risk altındadır:

 

 • Sağlık hizmetleri, ör. acil durum ve psikiyatri birimleri
 • Perakende, örneğin hırsızlık ve mal kaybı
 • Üretim/Endüstriyel – yalnız çalışan

Spectralink Güvenli

Hayatı tehdit eden birçok durumda, yardım çağırmak için bir sabit hat bulmak için değerli zamanı boşa harcamak felaketle sonuçlanabilir. Bir saldırganı uyarmamak için sessiz alarm vermenin en güvenli seçenek olduğu zamanlar da vardır. SAFE ile donatılmış bir Spectralink cihazını çalışanlarınızın ellerine teslim ederek, onlara sadece bir düğmeye basarak yardım edebilecekleri bir cankurtaran halatı ve gönül rahatlığı veriyorsunuz.

Ve güvenlik teknolojimiz acil durum çağrı düğmesiyle bitmiyor. DECT ve Wi-Fi telefonlarımızın çoğu modelinde bulunan Spectralink SAFE ayrıca bir işçinin düştüğü ve yardıma ihtiyaç duyabileceği durumları algılamak için entegre olur. Bu nedenle, birisi fiziksel olarak alarm çalamasa bile, doğrudan cihazlarımıza yerleştirilmiş hareket algılama sensörlerimiz ve alarmlarımızla sizi koruruz.

 

Hareket halindeyken, hareket edemeyen ve hatta aciz durumda olan Spectralink SAFE, yalnız ve mobil çalışanların hızla yardım çağırmasına olanak tanır ve işte gönül rahatlığı sunar.

Spectralink SAFE nasıl yardımcı olabilir:

Zorlama/Panik Butonu

 

Çağrılırsa, otomatik bir alarm çağrısı tetiklenir ve bir izleme uygulamasına bildirim gönderilir.

 

“Çalışıyor” Bildirimi

 

Ahize bir kullanıcının acil veya riskli bir duruma koştuğunu algılarsa bir alarm tetiklenir.

 

Eğim Bildirimi

 

Ahize acil bir durum nedeniyle normal konumundan eğilirse, bir bildirim tetiklenir

“Hareket Yok” Bildirimi

 

Ahize sabit kalırsa, kullanıcının artık hareket etmediğini ve bir olayın meydana geldiğini belirten bir alarm verilir.

 

Koparma İpi (Yalnızca DECT)

 

Koparma ipi ahizeden çıkarılırsa otomatik bir alarm çağrısı tetiklenir.

 

Özel değişiklikler

 

Spectralink, her kullanıcının SAFE ayarlarını bireysel ihtiyaçlarına göre yapılandırmasına izin verir. Adam aşağı alarmı durumunda eğim açısının yanı sıra, bir ön alarmın yanı sıra bir algılama süresi ve titreşim işlevi, ekran metni, simge, LED flaş ve/veya sesle alarmın nasıl çalacağının yapılandırılmasına da izin veriyoruz. .

Cihazlarımızın her birindeki SAFE işlevleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen Spectralink destek sitesindeki Kullanıcı kılavuzlarını ziyaret edin.

Sağlık için Spectralink SAFE

Sağlık çalışanları her gün yüksek stresli durumlarda birçok farklı türde insanla temas halinde olduğundan, işyerinde şiddete uğrama riski daha yüksektir – işyeri saldırılarının yaklaşık %75’i bir sağlık hizmeti ortamında meydana gelmiştir. Potansiyel olarak şiddetli hastalar veya iş yeri tehlikeleri ile öngörülemeyen durumlar ortaya çıkar. Acil Sağlık Hizmetleri personelinin %80’i hastalar tarafından saldırıya uğradı.

 

 • Acil Servis hekimlerinin %78’i ve Acil Servis hemşirelerinin %100’ü son bir yıl içinde hastalardan şiddet görmüştür.
 • Psikiyatrik bir ortamda yıllık fiziksel saldırı insidansı %70’tir.
 • Demans birimleri olan bakım evleri arasında, bakım görevlilerinin %59’u haftalık ve %16’sı her gün hastalar tarafından saldırıya uğradığını bildirdi.
 • Hemşirelerin %46’sı son beş vardiyaları sırasında işyerinde bir tür şiddet gördüğünü bildirdi.

 

– Rave Mobil Güvenlik

Üretim için Spectralink SAFE

İş kazaları üreticiler için yıkıcı olabilir. Karmaşık makine ve forkliftlerden elektrikli aletlere ve elle taşımaya kadar, imalatın “uygulamalı” doğası da en büyük risklerinden biridir. Ayrıca, özellikle yalnız çalışanlar için sektörün riskini artırabilecek birçok faktör vardır. Örneğin, sosyal olmayan saatler, gürültülü çalışma alanları ve düşük görünürlük, denetimi ve acil durum müdahalesini zorlaştırabilir.

Bir işverenin yalnız çalışan ve risk altındaki personeline karşı sorumluluğu, her ülkenin Sağlık ve Güvenlik kurallarında açıkça belirtilmiştir; Almanya, yalnız çalışanlar için alarm bulundurmayı yasal bir zorunluluk haline getirdi.

 • “Yüksekten düşme”, “hareket eden/düşen bir nesnenin çarpması” veya ‘hareket halindeki makinelere temas etmek’ en yaygın ölüm ve ciddi yaralanma nedenleri arasında yer alır.
 • 2019’da 421.400 ölümcül olmayan yaralanma meydana geldi ve imalat endüstrisindeki hastalıklar
 • 2019’da yaralanma oranı 100 kişi başına 2,6 vakaydı tam zamanlı çalışan
 • %83 Üst düzey yönetim ve operasyon personelinin yüzdesi, bir güvenlik programının uygulanmasının ardından üretkenlik seviyelerinde gözle görülür bir artışa tanık oldu.

Perakende için Spectralink SAFE

Yoğun bir perakende satış ortamı aynı zamanda iş güvenliğinin çok önemli olduğu bir yerdir. İzole alanlarda çalışan yalnız çalışanlardan, kavgacı müşterilerle veya tehlikeli ekipmanlarla dolu mağaza önlerine kadar, personelinizin kendilerini ve müşterilerinizi güvende tutacak bir araca ihtiyacı vardır.

 • Düşmeler, işyerinde şiddet ve nesneler veya ekipman tarafından çarpma dahil olmak üzere Perakende ortamlarında ilk beş yaralanma nedeni, 4,01 milyar doların üzerinde maliyete neden oluyor.
 • Tehlikeli ekipman kullanan fırın ve et reyonlarındaki personelin veya ağır makine kullanan stok personelinin bir kaza durumunda kolay ve hızlı bir şekilde yardım isteyebilmesi gerekir.
 • Koridorlardaki dökülmeler, Eğim sensörlerimizin tespit etmeye yardımcı olabileceği kayma ve düşmelere yol açabilir.
 • Aktif atıcı durumları artık perakende satış yerleri için yangınlardan daha fazla risk oluşturuyor. Aslında, NRF’nin (Ulusal Perakende Federasyonu) bu talihsiz durumla nasıl başa çıkılacağına dair bir rehber kitap yayınlamasıyla birlikte, aktif atıcı protokolleri ve eğitimi perakende satış ortamlarında olağan hale geldi. Personele sessizce yardım çağırma ve durum hakkında iletişim kurma yeteneği vermek artık perakende personeli için kritik bir ihtiyaç.
Back To Top